Firma

Specjalista w dziedzinie
Części do produkcji pojazdów
i techniki systemu mocowania

>

Do pobrania

Wszystko co jest ważne:instrukcje, broszury, certyfikaty, gazeta firmowa

>

Grupa

Siedziba główna Spółka córka, Lokalizacja zakładów produkcyjnych

>

Kontakt

Szybkie połączenie:
Telefon, adres
i dojazd

>

Nasze główne marki

TIFAS® LockBolt

GETO Plastivan®

TIBOLT®

POLYSTIC®

BISON®

RIV-TI®

Zakres produktów firmy Titgemeyer

Sukces i tradycja - Przedsiębiorstwo Titgemeyer

Ponad 500 wykwalifikowanych pracowników projektuje, produkuje i sprzedaje starannie sprawdzone produkty, zestawy konstrukcyjne i rozwiązania systemowe z zakresu części do produkcji pojazdów i techniki mocowania. Z początków sprzed ponad stu lat rozwinęło się międzynarodowe przedsiębiorstwo produkcyjno-handlowe. Na początku 20 wieku do klientów należeli kowale i kołodzieje, ale już w latach dwudziestych i trzydziestych tego wieku firma TITGEMEYER dostarczała swoje produkty producentom pojazdów samochodowych i nadwozi. W miarę rozwoju motoryzacji wraz ze stałym poszerzaniem asortymentu produktów zmieniał się także krąg klientów. Ciężkie osie, sprzęgi, profile stalowe i aluminiowe, błotniki i inne części pojazdów uzupełniały ofertę. Aż do lat pięćdziesiątych ubiegłego stulecia punkt ciężkości produkcji przedsiębiorstwa opierał się na produkcji i handlu częściami do produkcji pojazdów.

W następnych latach wprowadzenie skutecznego nitu zrywalnego POP stworzyło podstawę  drugiego zakresu handlowego firmy - techniki systemu mocowania. Nit ten przewidziany był początkowo wyłącznie do mocowania blach karoseryjnych na tradycyjnych wówczas w produkcji pojazdów konstrukcjach szkieletowych. Szybko jednak możliwe stało się  pozyskanie nowych rynków zbytu. Nowoczesna technika  mocowania należy dziś do kluczowych technologii, z którymi przyszłe wyzwania  jak np. mieszane sposoby produkcji w przemyśle motoryzacyjnym i lotniczym, czy wyjątkowo trwałe połączenia z zakresu Offshore.

Z obydwoma zakresami działania - „części do produkcji pojazdów” i „technika  mocowania” - firma TITGEMEYER projektuje i sprzedaje od tego czasu szeroko rozwinięty asortyment innowacyjnych produktów i usług. Grupa przedsiębiorstw TITGEMEYER należy dziś do wiodących oferentów w tej branży na rynku europejskim. Obok sieci dystrybucyjnej, pokrywającej całą powierzchnię Niemiec, firma TITGEMEYER reprezentowana jest przez spółki córki również w Skandynawii, Wielkiej Brytanii, Czechach, Austrii, Polska i we Turcja, a w innych krajach europejskich przez partnerów kooperacyjnych.

back to top