TITGEMEYER Group/Język

Sukces i tradycja

Dnia 1 kwietnia 1901 r. bracia Adolf i Fritz Titgemeyer założyli w Melle k/Osnabrück hurtownię, aby sprzedawać artykuły konsumpcyjne i narzędzia do budowy wozów i kucia. Z Melle dostarczano  artykuły do Oldenburg, Emsland, Bremy, Hanoweru i Lipperland. 1 października 1908 r. przedsiębiorstwo przeniosło się do Osnabrück przyjmując od tego momentu nazwę „Gebr. Titgemeyer Osnabrück” („Bracia Titgemeyer Osnabrück”). Z nazwy „Gebr. Titgemeyer Osnabrück” powstał znak towarowy „GTO”. Dziś odnajdujemy ten znak w logo firmy Titgemeyer jako elipsę.

Kiedy na początku dwudziestego wieku do klientów firmy należeli jeszcze kowale i kołodzieje, w latach dwudziestych i trzydziestych tego stulecia firma Titgemeyer zaopatrywała już producentów pojazdów samochodowych i karoserii. Z pomocą systematycznie rozwijanego asortymentu produktów w miarę rozwoju motoryzacji rozwijał się także krąg klientów firmy. Ciężkie osie, sprzęgi, profile stalowe i aluminiowe, błotniki i inne części pojazdów samochodowych uzupełniały ofertę. Aż do lat pięćdziesiątych ubiegłego stulecia punkt ciężkości działalności przedsiębiorstwa spoczywał na produkcji części do pojazdów samochodowych i handlu nimi.

W następnych latach wprowadzenie z powodzeniem nitu zrywalnego POP (1954) stało się podstawą rozwinięcia drugiego obszaru działalności firmy - techniki mocowania. Nit zrywalny POP przewidziany był najpierw wyłącznie do mocowania blach karoseryjnych na tradycyjnych w ówczesnym przemyśle samochodowym konstrukcjach szkieletowych. Szybko jednak pozyskano nowe rynki zbytu. Nowoczesna technika systemu mocowania należy dziś do kluczowych technologii, z pomocą których rozwiązywać się będzie w przyszłości z powodzeniem takie problemy techniczne, jak na przykład mieszane sposoby produkcji w przemyśle samochodowym i lotniczym, czy wyjątkowo trwałe i odporne na korozję połączenia z zakresu Offshore.

Również w zakresie produkcji pojazdów firma TITGEMEYER należała do prekursorów innowacyjnych technologii. I tak na początku lat siedemdziesiątych ubiegłego stulecia w zakładzie produkcyjnym Lotte rozpoczęto, zakończoną sukcesem produkcję zabudowy kontenerowejq GETO Van. W obydwóch zakresach działalności gospodarczej – części do produkcji pojazdów i technik mocowania  - firma Titgemeyer projektuje i sprzedaje od tej pory szeroko ubranżowiony asortyment innowacyjnych produktów i usług. Dziś holding Titgemeyer, który w trzeciej generacji prowadzony jest przez Gerda-Christiana i Manfreda Titgemeyera, jak również grupa przedsiębiorstw Titgemeyer z dr Joachimem Sommer (Univ. Nebraska-Lincoln) na czele, należą do wiodących oferentów w swoich  branżach na rynku europejskim.

back to top